TEST INFEKCJE INTYMNE jest przeznaczony do samodzielnego określania zakresu pH pochwy, a tym samym sprawdzania czy poziom pH mieści się w zakresie prawidłowym i czy nie jesteś narażona na infekcje okolic intymnych. Fizjologiczny poziom pH w pochwie jest kwaśny i waha się w zakresie 3,8 – 4,4. Taki właśnie odczyn pH zabezpiecza środowisko pochwy i zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych przyczyniających się do powstania infekcji intymnych.
CHARAKTERYSTYKA PRODUKTUTEST INFEKCJE INTYMNE jest przeznaczony do określania zakresu pH pochwy w próbce z wymazu, pobranego z pochwy. Fizjologiczny poziom pH w pochwie jest kwaśny i waha się w zakresie 3,8 – 4,4. Wykorzystując test pH na infekcje intymne określisz, czy nie jesteś narażona na infekcje intymne. Prawidłowa flora bakteryjna pochwy zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych, przyczyniających się do powstania infekcji okolic intymnych. Mowa o infekcjach, charakteryzujących się swoistymi objawami. Test na infekcje intymne warto wykonać w przypadku takich symptomów, jak: świąd w okolicach pochwy, zaczerwienienie pochwy i sromu, charakterystyczne upławy, bolesność i pieczenie sromu, specyficzny zapach oraz ból podczas stosunków płciowych.
ZASTOSOWANIESzybki test przeznaczony jest do oznaczania zakresu pH pochwy, próbką do badań jest wymaz z pochwy. Test pomocny jest w szybkim diagnozowaniu infekcji intymnych.
WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU INFEKCJI INTYMNYCH:- świąd w okolicach pochwy,
- zaczerwienienie pochwy i sromu,
- upławy,
- bezsenność,
- ból podczas stosunku płciowego,
- specyficzny zapach z pochwy.
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA- 1 saszetka z testem panelowym
- 1 wymazówka do pobrania próbki
- instrukcja użycia
ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ POJAWIAJĄCE SIĘ PYTANIA1. JAKI JEST PRAWIDŁOWY POZIOM pH POCHWY?
Prawidłowy poziom pH mieści się w zakresie od 3,8 do 4,4. Poziom powyżej 4,4 może przyczyniać się do powstania infekcji intymnych i różnych na tym tle dolegliwości.
2. KIEDY ZASTOSOWAĆ TEST?
Zaleca się zastosowanie testu w sytuacjach gdy wystąpią objawy takie jak: pieczenie, swędzenie, charakterystyczne upławy czy wydzielina. Warto przeprowadzić test po antybiotykoterapii, podczas ciąży, w trakcie stosowania hormonalnej terapii zastępczej w okresie okołomenopauzalnym czy profilaktycznie jako badanie kontrolne.
3. KIEDY WYKONAĆ TEST?
Test można wykonać o dowolnej porze, jednak istnieją pewne ograniczenia, których nieprzestrzeganie wpływa na wiarygodność wyniku. Zaleca się zapoznanie z treścią rozdziału ŚROKI OSTROŻNOŚCI w niniejszej instrukcji.
4. KIEDY NIEPRAWIDŁOWY ZAKRES WYNIKU NIE ŚWIADCZY O INFEKCJI INTYMNEJ?
U niektórych kobiet w okresie menopauzy obserwuje się podwyższenie pH pochwy. Uzyskany wynik testu będzie świadczył o zakresie nieprawidłowym, niespowodowanym infekcją intymną o podłożu bakteryjnym lub pasożytniczym.
5. CO WPŁYWA NA BŁĘDNY WYNIK?
Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia. W przypadku, gdy panel testowy ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą procedurę badania, wynik badania może być nieprawidłowy. Wyniki zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.
6. JAKIE SĄ OBJAWY INFEKCJI POCHWY
Infekcje intymne charakteryzują się swoistymi objawami takimi jak świąd w okolicach pochwy, zaczerwienienie pochwy i sromu, charakterystyczne upławy, bolesność i pieczenie sromu, specyficzny zapach oraz ból podczas stosunku.
Podmiot odpowiedzialny:
DIATHER
Petrusewicz Sp. K.
Ku Ujściu 19
80-701 Gdańsk