![]()
Glutamina to jeden z najliczniej występujących aminokwasów w ciele człowieka.
FUNKCJONOWANIE MÓZGU
L-glutamina pokonuje barierę krew-mózg. W mózgu jest przekształcana w dwa ważne związki, biorące udział w jego funkcjonowaniu: kwas gamma-aminomasłowy (GABA, ang. Gamma Amino Butyric Acid), pełniący rolę neuroprzekaźnika inhibitorowego (hamującego), oraz kwas glutaminowy, który jest z kolei neuroprzekaźnikiem pobudzającym.
WSPARCIE JELITGlutamina jest ważnym składnikiem tkanki łącznej układu jelitowego. Jest ważnym źródłem energii dla komórek jelita cienkiego (enterocytów).
BUDOWA MIĘŚNI
Glutamina jest najliczniejszym aminokwasem w mięśniach szkieletowych ludzi. Przeciążenie mięśni, na przykład podczas intensywnych ćwiczeń, skutkuje wzrostem zapotrzebowania na tę substancję odżywczą.
• Glutamina (Gln) jest aminokwasem niezbędnym do metabolizmu i funkcjonowania mózgu. Glutamina pochodząca z astrocytów (komórek glejowych) jest prekursorem dwóch neuroprzekaźników: glutaminianu (Glu), czyli neuroprzekaźnika pobudzającego i kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), który jest neuroprzekaźnikiem hamującym.
• Kiedy glutamina jest uwalniana z astrocytów (komórek glejowych) do synapsy, zostaje wychwytywana przez określone transportery do neuronów i może zostać przekształcona w glutaminian przez glutaminazę aktywowaną fosforanem. Ciąg tych procesów określany jest cyklem glutaminianowo – glutaminowym, który jest konieczny m.in. do zapewnienia precyzyjnej sygnalizacji neuronowej.
• L-glutamina to aminokwas występujący w wysokim stężeniu w mięśniach szkieletowych, płucach, wątrobie, mózgu i tkance żołądka w organizmie człowieka. W mięśniach szkieletowych znajdują się największe ilości glutaminy (60% całkowitego zapasu tego aminokwasu) i to z nich odbywa się transport glutaminy do innych tkanek w organizmie.
Właściwości• Funkcjonowanie mózgu .
• Budowa mięśni i inne aspekty związanie z uprawianiem sportu, wynikające z badań (np. buforowanie amoniaku, zmniejszenie zmęczenia czy wpływ na hormon wzrostu).
• Wsparcie jelit.
• Potencjalne wsparcie układu odpornościowego.
Wskazania• Dla osób, które potrzebują wsparcia pracy mózgu.
• Dla osób, które intensywnie ćwiczą i chcą uzupełnić dietę w glutaminę.
Przeciwwskazania Glutaminy nie należy podawać osobom cierpiących na padaczkę, chorobę afektywną dwubiegunową lub z ciężkimi uszkodzeniami nerek
Składniki![]()
Substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza,
Substancja wypełniająca: celuloza,
substancja przeciwzbrylające: sole magnezowe (roślinnych) kwasów tłuszczowych, (roślinne) kwasy tłuszczowe.
Sposób użyciaPorcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe jedna (1) kapsułka dziennie, z wodą lub sokiem, pomiędzy posiłkami lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.
WażneNie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety.
Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore, powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.
Informacje dodatkoweProdukt bezglutenowy.
Nie zawiera: cukrów, skrobi, pszenicy, produktów mlecznych, soi, drożdży, sztucznych substancji przedłużających trwałość, aromatów, barwników, substancji słodzących.
Niska zawartość sodu.
PrzechowywaniePrzechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu suchym, ciemnym, długotrwałych i forsownych ćwiczeniach, co może spowodować osłabienie organizmu np. u sportowców wytrzymałościowych. w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Dystrybutor: Solgar Polska Sp. z o. o.